kontakt

Miejsce odbioru oraz
zdania samochodu:
parking w Krakowie, ul.
Krowoderskich Zuchów


kontakt
- O Nas
- Wypadki, Kradzież
- Opłaty dodatkowe cz.1
- Opłaty dodatkowe cz.1
- Opinie o Nas
- FAQ - Najczęściej zadawane pytania

FAQ - Najczęściej zadawane pytania


W związku z licznymi pytaniami prezentujemy najczęściej zadawane pytania związane z wynajmen samochodów w naszej wypożyczalni Amonit.

1. Jakie są wymagania do wynajmu auta ?
Jeżeli ukończyłeś 21 lat jak i posiadasz prawo jazdy przynajmiej od jednego roku, które są ważne na terenie Polski, nie ma żadnych przeciwwskazań. Musisz jednak mieć ze sobą dowód osobisty bądź paszport.

2. A czy jest możliwość wypożyczenia auta na firmę?
Oczywiście że wynajemy samochody na firmę. Wtedy wymagamy przedstawienia ksera dokumentów rejestrowych firmy. Natomiast sama umowa wypożyczenia musi być podpisana przez osobę która jest do tego uprawnioną bądź upoważniona.

3. Jakie są sposoby płatności za wypożycznie samochodu ?
Za wypożyczenie auta możba zapłacić na różne sposoby: gotówką, kartą płatniczą czy też przelewem.

4. Czy depozyt jest zwracany po okresie najmu ? W jaki sposób go uiścić ?
Tak, depozyt zwtracany jest po okresie najmu. Tak jak wyżej, depozyt można uiścić zarówno gotówką, kartą płatniczą bądź przelewem.

5. Czy wypożyczone auto może prowadzić inny kierowca ?
Oczywiście. Trzeba jednak to zgłosić w momencie dokonywania rezerwacji. Osoba w postaci dodatkowego kierowcy jest usługą bezpłatną w naszej wypożyczalnie. Wymogiem, tak jak w przypadku osoby wynajmującej jest posiadanie ważnego prawa jazdy jak i ważnego dokumentu tożsamości.

6. Czy wynajętym autem mogę wyjechać poza granicę Polski?
Oczywiście. Trzeba jednak to zgłosić w momencie dokonywania rezerwacji. Jedynym zastrzeżeniem jest to, iż musi to być to Państwo w granicach Unii Europejskiej. Drugą sprawą jest to, że taki wyjazd jest trakotowany jako usługa dodatkowa, cena ustalana jest indywidualnie w zależności długoście pobytu oraz kraju kraju do którego chciałbym udać się Klient. gregrege regregre frefergerg

7. Czym jest dodatkowe ubezpieczenie?
Dodatkowe ubezpieczenie jest to zniesienie udziału własnego w szkodach, które są likwidowane z AutoCasco wypożyczonego samochodu. Standardowo za szkodę powstałą w trakcie wynajmu i rozliczaną w ciężar polisy AutoCasco odpowiada Klient do kwoty udzialu własnego - niezależnie od łącznego kosztu naprawy tej szkody. Doubezpieczenie gwarantuje, iż Klient nie ponosi udziału własnego, a tym samym nie ponosi konsekwencji finansowych, jeśli uszkodzi auto, które będzie potem naprawiane z AutoCasco.

8. Czy mogę wynająć samochód jeśli nie posiadam polskiego prawa jazdy?
Tak. Możliwy jest również wynajem samochodu posiadając prawo jazdy z innego kraju niż Polska. Są to następujące państwa:

Albania, Austria, Bahamy, Bahrajn, Białoruś, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Bułgaria, Cypr, Chorwacja, Czechy, Dania, Demokratyczna Republika Konga, Estonia, Filipiny, Finlandia, Francja, Grecja, Gruzja, Gujana, Hiszpania, Holandia, Iran, Irlandia, Islandia, Izrael, Kazachstan, Korea Południowa, Kuba, Kuwejt, Lichtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia, Malta, Maroka, Monako, Mongolia, Niemcy, Niger, Norwegia, Pakistan, Polska, Portugalia, Republika Mołdawii, Republika Środkowej Afryki, Republika Południowej Afryki, Rosja, Rumunia, San Marino, Senegal, Seszele, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Tadżykistan, Turcja, Turkmenistan, Ukraina, Urugwaj, Uzbekistan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy, Wybrzeże Kości Słoniowej, Zimbabwe.

W przypadku prawa jazdy z USA, Kanady, Australii, polskie prawo oraz firmy ubezpieczeniowe wymagają również posiadania prawa jazdy międzynarodowego.

9. Co w przypadku awarii lub uszkodzenia wynajętego samochodu?
Jeśli wynajęty samochód jest unieruchomiony z powodu awarii, kolizji drogowej lub innego losowego zdarzania, prosimy o natychmiastowy kontakt z naszą Infolinią Techniczną pod numerem ( +48 ) 796 702 702, która jest czynna 24h na dobę. Nasz pracownik pomoże Państwu i przekaże dalsze instrukcje.

10. Jak wygląda wydanie oraz późniejszy zwrot samochodu?
Pracownik Wypożyczalni Samochodów FleetBook przygotuje dla Państwa umowę wraz z regulaminem. Przy przekazaniu auta sporządzi protokół wydania samochodu, na którym zaznaczony zostanie stan techniczny samochodu. Nasze auta są zawsze umyte i zatankowane do pełna. Po podpisaniu wszystkich dokumentów przekazywane są kluczyki wraz z dowodem rejestracyjnym i ważną polisą ubezpieczeniową. Podczas zwrotu samochodu stan auta jest weryfikowany z wcześniej podpisanym protokołem wydania.

11. Czy samochód może być podstawiony na lotnisko lub inne wskazane miejsce?
Tak. Samochód może zostać podstawiony przez naszego kierowcę w miejsce wskazane przez Klienta. Posiada on wówczas przy sobie przenośny terminal płatniczy oraz komplet dokumentów do podpisania. Wszystkie czynności wykonywane są na miejscu bez konieczności stawiania się w naszym biurze.

12. Czy istnieje limit kilometrów który można przejechać?
Nie. Samochodami wynajętymi w Wypożyczalni Samochodów FleetBook można pokonać dowolną ilość kilometrów.

13. W jaki sposób można zarezerwować samochód?
Samochód można zarezerwować poprzez formularz internetowy dostępny na stronie www.FleetBook.pl, telefonicznie pod numerem ( +48 ) 602 50 55 50 lub mailowo na adres biuro@FleetBook.pl
© Copyright by Amonit 2008 | Wypożyczalnia Samochodów Kraków | Sztuki Walki Częstochowa | Wypożyczalnia Samochodów Dostawczych Kraków | Projektowanie Stron www Częstochowa